Cseke Erzsébet

Okleveles pszichológus, tanácsadó szakpszichológus, krízistanácsadó jelölt, komplex integratív terapeuta jelölt

Érdeklődésem közel 20 éve az önismeret és a pszichológia felé fordult. Elkötelezett vagyok az élethosszig tartó személyes fejlődés és fejlesztés mellett. Hitem és meggyőződésem, hogy a modern orvostudomány, a spirituális hagyományok bölcsessége és a holisztikus természettudományok segítségével testi -lelki egészségünk megtartható és megóvható.

A Babes-Bólyai Tudományegyetemen szereztem okleveles pszichológus végzettséget. Gyakorlati módszertanban a Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesület, Komplex Integratív Terapeuta területén képződtem, ahol KIP, EHR, NLP tanulok integratív szemléletben az ország vezető pszichológusaitól. melyek különböző módosult tudatállapotban végzett módszerek, technikák. Jelenleg az ELTE tanácsadó szakpszichológus szakképzésében folytatom tanulmányaimat.

Ismerkedésemet a pszichológiával az Integrál Akadémia 3 éves pszichológiai képzésén kezdtem meg, melyet 2016-ban fejeztem be. Itt  lehetőségem volt mélyebben megismerni  Ken Wilber integrál szemléletű pszichológiai elméletét, amely ötvözi a nyugati pszichológiai irányzatok megközelítéseit, pszichoterápiás eljárásait, valamint a világ spirituális hagyományainak bölcsességeit. Eközben az elméleti tudás megszerzésén túl, részt vettem családállítás, bodywork, gestalt technikákon alapuló sajátélményű önismereti és személyiségfejlesztő csoportban és egy 10 napos vipassana meditációs elvonuláson. Több mint kétszáz órát töltöttem egyéni önismeretben.

Fordulhat hozzám:

  • életvezetési nehézségek

  • magánéleti elakadás

  • krízis helyzetek

    • Véletlenszerű krízisek: munkanélküliség krízise, egzisztenciális krízis, teljesítmény és karrierkrízis  válási krízis; súlyos betegség krízise; szeretett személy elvesztésének krízise, kiégés, önismeret növelése, önértékelési problémák, gátlásosság, párkapcsolati nehézségek, gyászfeldolgozás

A fejlődési krízis:  kamaszkori válságok (identitáskrízis, teljesítménykrízis, autoritáskrízis, szociális gátlás); fiatal felnőttkor krízisei (leválás a származási családról, munkába állás, párválasztás, családalapítás, első gyermek születése);  életközép krízise; női és férfi szerepváltozásokból eredő krízisek;  időskor krízise.